listopad w Gacnie

Gacno 20.11-2.12 2017

Ostatni w tym roku stacjonarny turnus w Małym Gacnie . 20.11-2.12 2017 .

Na tym turnusie chcieliśmy wykorzystać w pełni możliwości ośrodka , w którym jesteśmy pod względem dostępności do nowych i nie przetestowanych przez Martynkę terapii.

W grafiku pojawiły się jak zwykle zajęcia 2 godzin na sali, godzina lokomatu. Dodatkowo nowością w naszych terapiach była mikropolaryzacja.
" Mikropolaryzacja mózgu to zabieg wykorzystujący prąd stały do poprawy funkcji neurologicznych pacjentów z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny i bezbolesny dla pacjenta. Celem zabiegu jest modulowanie czynności zakłóconych obwodów neuronalnych i uruchomienie naturalnych procesów samonaprawczych. Połączenie mikropolaryzacji z rehabilitacją prowadzoną metodą PNF, NDT Bobath czy w systemie LOKOMAT daje do 40% lepsze efekty niż standardowa terapia." źrodło Neuron .

Sprawdziliśmy też komorę hiperbaryczną. Niestety ta terapia nie jest pisana dla Martynki. Ciśnienie w kapsule okazało się zbyt wysokie i musieliśmy przerwać sesję.

Ostatnia z nowości. Cyber -oko.
Jest to nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych. System wykorzystuje metodę CyberOka opracowaną na Politechnice Gdańskiej.
źródło assistech

Na zajęciach z cyber okiem okazało się , że Martynka bardzo wiele rozumie . Ze względu na to, iż Martynka nie mówi i ma bardzo dużo ruchów mimowolnych ,często nie potrafi wskazać jednoznacznie na obrazku co chciała by zrobić . Dłuższy czas obserwowaliśmy Martynke i doszliśmy do wniosku, że nawet jeśli odwróci głowę od obrazka okiem z boku i tak wskaże odpowiedź. Tu sygnał z oka przechwytuje kamera i wskazuje na ekranie monitora poprawną odpowiedź.
Mamy nadzieję , że w przyszłym roku uda nam się zakupić cyber oko i pracować z nim na codziennie w domu.


Martynka Grabowska