I turnus w Małym Gacnie w tym roku

Gacno again

Turnus w Neuronie w Małym Gacnie jak zwykle :-)
Zameldowałyśmy się po południu. Grafik Martynki był wypełniony po brzegi. Zajęcia z logopeda , pedagogiem , kynoterapia , 2 godziny zajęć na sali oraz nowość dla Martynki nauka chodu w lokomacie <3 . Weekend jak zwykle spędziłyśmy w domu, razem z naszymi chłopakami, aby powrócić tu na drugi tydzień zajęć.
Na zajęciach z logopedą i pedagogiem Martynka uczyła się literek oraz cyferek. Rozpoznaje bez problemu cyfry od 0 do 6 (nad resztą pracujemy). Potrafi porównać obrazki, wskazać kolory, oraz rozpoznać zwierzątko po odgłosie . Na kynoterapii pracowała z dzielnymi labradorami, które aportowały, dawały głos i wykonywały obroty.
Na sali Martynka uczyła się stabilizacji tułowia i podporów w siadzie, podporów w klęku, przekraczania osi ciała oraz kontroli głowy.
Jednak największą niespodzianką i zaskoczeniem był dla nas lokomat. Nie myślałam, aczkolwiek zawsze miałam nadzieje , że nadejdzie kiedyś ten dzień , że Martynka kiedyś stanie w lokomacie na bieżni i będzie uczyła się prawidłowego wzorca chodu. Brawo Martynko :-)


Martynka Grabowska